
"Штаб-квартира на дев’ятому поверсі"
Із перших днів повномасштабного вторгнення у Дубні функціонує, як її називають самі волонтерки, "Штаб-квартира на дев’ятому поверсі". Її організувала в своєму помешканні місцева жителька Алла Грабар. До волонтерської роботи вона залучила всю сім’ю та знайомих. Волонтери готують їжу для військовиків, а також благодійних ярмарків. За цей час на них вдалося вторгувати понад 350 тисяч гривень для допомоги ЗСУ.
Як працюють волонтери "штаб квартири", розповіла Суспільному її організаторка Алла Грабар.
Організувала в своєму помешканні, що на дев’ятому поверсі, волонтерську кухню дубенчанка Алла Грабар. Розповіла, що у лютому 2022-го, щоб трохи відволіктися від хвилювань, вирішила чимось зайняти свої руки.
- Покликала куму, а вона — свою куму. І так ми на третій день повномасштабного вторгнення зібралися на моїй кухні, щоб просто наліпити заготовок для тих людей, які приїдуть до нас на захід України. Ми тоді задіяли всі кімнати, навіть ванну. Десь кришили салат, десь пекли печиво, десь сходило тісто. У цей перший вечір я сказала дівчатам, що у нас зібралася справжня штаб-квартира. І так ця назва до нас приросла, що вже майже вся Україна та й навіть за кордоном знають, що є штаб-квартира на дев'ятому поверсі, - розповідає Алла Грабар.
Зі слів волонтерок, тут найчастіше готує четверо жінок. Із них лише в однієї професія пов’язана з кулінарією — Оксана Березовська працює кухаркою. Частина страв — за її рецептами.
- Є декілька рецептів, які досить популярні. Це печиво по-дубенськи, яке інколи робимо з родзинками, домашнім повидлом чи шоколадом. Також хлопці полюбляють пісочне печиво, — розказала Оксана.
Зі слів волонтерок, у перші тижні готували для людей із зони бойових дій та переселенців. У меню були гречаники, рисовики, салати, пироги, вареники, печиво, струдлі. Згодом волонтери зосередилися на їжі для військовиків та для благодійних ярмарків.
- На ярмарках ми вторгували понад 350 тисяч гривень на допомогу армії. Як тільки чують, що будуть фірмові чебуреки і біляші від Оксани Березовської, то вони розлітаються моментально. І також наша піца. Її дуже люблять на благодійних ярмарках, — додала Алла Грабар.
Більшість страв завозять місцевому благодійному фонду "Волонтери 4.5.0", які передають смаколики воїнам, як компліменти до основних посилок. Жінки розповіли, що приємно потім отримувати відгуки від людей. Дякують як військовики, так і переселенці та люди із зони бойових дій.
Алла Грабар каже, що до волонтерства залучила усю сім’ю.
- Син і чоловік є нашими логістами: привозять і завозять продукти, готові страви. Це інколи мішки борошна і цукру. Ніколи не скиглять, що втомилися. А донечка теж допомагає готувати. Але здебільшого вона малює гарні малюнки для воїнів, - каже жінка.
Донька Олександра Грабар показала, що малює зараз:
- Люблю малювати такі сердечка, прапори, герби, Україну, білі голуби. Одного разу я намалювала військову. І мама розказувала, що цей малюнок потрапив одній військовій, яка була дуже схожа на жінку з мого малюнку. І тепер вона щодня носить його біля себе.
Також малюнки для військовиків передають учні Дубенської початкової школи та Рачинської гімназії.